Jedna z mieszkanek Rataj zwróciła uwagę na to w jaki sposób wyremontowane zostało przejście podziemne pomiędzy Starym Żegrzem a os. Czecha.

Przejście podziemne pod trasą katowicką pomiędzy Starym Żegrzem i os. Lecha jest niezwykle ważne dla wszystkich pieszych na Ratajach, dlatego miasto wykonało jego kompleksowy remont. Jeden z mieszkańców Rataj zgłosił nam, że zabrakło jednego istotnego elementu.

Z obu stron znajdują się tylko i wyłącznie podjazdy dla rowerów (po jednej przy każdej z bocznych ścian), a niestety brakuje zjazdów/ramp dla wózków dziecięcych. Było dla mnie ogromnym szokiem kiedy zobaczyłam, że w takim stanie została zakończona przebudowa tego przejścia – pisze mieszkanka Rataj.

Inwestycję nadzorował Zarząd Dróg Miejskich, do którego skierowaliśmy się po wyjaśnienia.

Budowanie zjazdu na schodach jest niebezpieczne, ponieważ są dość wysokie i strome. Ciężki wózek mógłby pociągnąć osobę pchającą go i stanie się krzywda czy mamie czy dzieciom – mówi Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Pierwotny projekt remontu zakładał budowę dłuższych i łagodniejszych zjazdów dla wózków, ale ostatecznie okazał się zbyt drogi ponieważ jego koszt wyniósłby 10 milionów złotych.

Ze względu na oszczędności miasto zdecydowało się na wykonanie prac bez zjazdów za sumę 2 i pół miliona złotych.

ZDM nie wyklucza jednak, że rampy zostaną w przyszłości dobudowane, jeśli znajdą się pieniądze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *