Tak ma wyglądać rondo Żegrze po przebudowie.

W poniedziałek 13 sierpnia mają ruszyć prace przygotowawcze przed remontem trasy tramwajowej przez  Górny Taras Rataj.

Budowany będzie tymczasowy zjazd tramwajowy pomiędzy rondem a przystankiem Żegrze I.

Z tego względu w dniach od 13 do 17 sierpnia zawieszone zostanie kursowanie wszystkich linii tramwajowych na Górnym Tarasie Rataj.

Zmiany zaczną obowiązywać już w niedzielę, 12 sierpnia, od godz. 23:00 przez co zmienionymi trasami, przez ul. Zamenhofa i rondo Rataje pojadą trzy ostatnie kursy linii nr 1 z Junikowa oraz zjeżdżające do zajezdni Franowo tramwaje 5, 10 i 14.

Uruchomiona zostanie linia autobusowa T1 „za tramwaj” kursująca pomiędzy os. Lecha i rondem Starołęka. Autobusy w szczytach komunikacyjnych mają pojawiać się na przystankach co 5 minut.

Autobusy linii T1 będą zatrzymywać się na przystankach dla linii nocnych, dodatkowo przystanki Rondo Żegrze zlokalizowane będą po północnej stronie skrzyżowania ulic Żegrze-Kurlandzka-Inflancka.

Przystanek początkowo-końcowy Rondo Starołęka zlokalizowany będzie przy przewiązce przed rondem Starołęka; przystanek początkowo-końcowy Os. Lecha zlokalizowany zostanie za skrzyżowaniem ulic Piaśnicka-Chartowo.

Szczegóły na temat komunikacji podczas przebudowy GTR można znaleźć tutaj.

18 sierpnia ruch tramwajowy zostanie wznowiony. Tego samego dnia ruszy przebudowa ronda Żegrze.

Docelowo ma zwiększyć się jego średnica, zlikwidowane zostaną przejścia podziemne na rzecz pasów dla pieszych na jezdni. Powstaną nowe przystanki od strony ul. Żegrze. Pojawią się nowe chodniki i drogi rowerowe. Ułożony zostanie fragment torów umożliwiający budowę trasy tramwajowej w kierunku ul. Unii Lubelskiej.

Cały remont trasy przez Górny Taras Rataj ma zakończyć się jesienią 2019 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *