Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg, który wyłoni wykonawcę przebudowy drogi publicznej na odcinku od ul. Szwajcarskiej do ul. Piaseckiego oraz fragmentu drogi wewnętrznej na trenie szpitala.

Wybrana w postępowaniu przetargowym firma na wykonanie prac objętych projektem przebudowy będzie miała maksymalnie 90 dni od podpisania umowy. – Projekt, który został poddany konsultacjom społecznym, zakłada dobudowanie pasa ruchu po zachodniej stronie drogi od wyjazdu z istniejącego parkingu do ul. Piaseckiego, a także poszerzenie po północnej stronie odcinka od ul. Piaseckiego do ul. Szwajcarskiej. Dzięki temu szerokość jezdni, która otrzyma nową nawierzchnię, zwiększy się do 9,5 m. Będzie na niej miejsce dla szerokiego na 3,5 m pasa dla autobusów i karetek oraz dla dwóch pasów ruchu przeznaczonych dla pozostałych pojazdów. Do zmian w układzie komunikacyjnym dostosowana zostanie sygnalizacja świetlna. – informuje PIM.

Na odcinku od ul. Piaseckiego do ul. Szwajcarskiej zaprojektowano nowy chodnik i drogę rowerową. Nowy odcinek ścieżki rowerowej pojawi się też między ul. Piaseckiego a szpitalem. Na jej końcu, pomiędzy drogą dojazdową dla karetek a wejściem do szpitala, zaprojektowano zadaszony parking dla rowerów.

Potencjalni wykonawcy przebudowy swoje oferty mogą składać do 6 czerwca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *