Urzędnicy zmienili zdanie ws. przetargu na usługi rehabilitacyjne w budynku nad Maltą przy ul. Wiankowej 3. Postępowanie przetargowe zostało zawieszone. Przychodnia, która tam obecnie funkcjonuje ma szansę przetrwać.

Przychodnia nad Maltą działa już od wielu lat. Prowadzi ją Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, która ma kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenie szerokiego wachlarza bezpłatnych usług rehabilitacyjnych.

Korzystają z nich przede wszystkim seniorzy z Nowego Miasta. To właśnie oni rozpoczęli w październiku tego roku zbieranie podpisów pod petycją o zachowanie przychodni. Powodem było wygaśnięcie umowy z miastem, które chciało wyłonić nowego najemcę w trybie przetargu.

W petycji pacjenci żądają od miasta odstąpienia od przetargu na najemcę pomieszczeń. Po wcześniejszej odmowie urzędnicy jednak postanowili uwzględnić postulaty zawarte w petycji.

Rozwiązanie przetargowe byłoby zbyt ryzykowne – mówi Bartosz Guss, wiceprezydent Poznania. – Nie moglibyśmy wtedy zagwarantować, że ta funkcja będzie kontynuowana, bo mógłby wygrać inny podmiot komercyjny, który zaproponowałby lepsze warunki płacowe, ale naszym celem nie jest ekonomia tylko zachowanie dotychczasowej funkcji w dotychczasowym miejscu – wyjaśnia.

Wcześniej uzyskaliśmy odpowiedź z POSiR-u, który zarządza budynkiem nad Maltą, że przetarg jest konieczny, choć urzędnicy zastrzegali, że nadal będzie to działalność rehabilitacyjna. Nie było jednak gwarancji, że nowy najemca podpisze kontrakt z NFZ.

Teraz urzędnicy chcą znaleźć inne rozwiązanie prawne, aby umowa z przychodnią mogła zostać przedłużona i, aby ta mogła dalej świadczyć darmowe usługi rehabilitacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *