PIM

Do przetargu na modernizację Basenu Rataje zgłosiły się trzy firmy zainteresowane wykonaniem inwestycji. Miasto przeznaczyło na nową pływalnię ponad 18 milionów złotych. Wszystkie oferty są jednak droższe.

29 marca odbyło się otwarcie kopert w przetargu na przebudowę Basenu Rataje. Wszystkie trzy firmy zaproponowały w swoich ofertach ceny przekraczające 20 mln zł.

Najdroższa jest oferta firmy ALSTAL wynosząca prawie 29 mln zł. Firma EKSPERTIS zaproponowała cenę w wysokości 24 mln 960 tys. zł. Najtańszą ofertę przedstawiła firma PTB NICKEL szacując koszty na 23 mln 850 tys.

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie nie podjęła jeszcze decyzji, którą ofertę wybrać i czy w ogóle godzić się na droższą propozycję.

Obecny przetarg jest już drugą próbą wyłonienia wykonawcy. W zeszłym roku jedyną firmą, która się zgłosiła była SKANSKA. Zaproponowała w swojej ofercie 30 mln zł. Wtedy miasto miało na przebudowę jedynie 12 mln. W czerwcu Rada Miasta przyznała dodatkowe 6,5 mln zł.

Teraz okazuje się, że pomimo zwiększenia kwoty miasto nadal ma za mało pieniędzy.

Nowa pływalnia oprócz nowego basenu ma mieć również drugi, mniejszy, w którym można będzie organizować naukę pływania dla dzieci. Szatnie mają być przystosowane dla osób niepełnosprawnych. W budynku ma mieścić się również niewielka kawiarnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *