Warsztaty odbywają się w ramach cyklu spotkań z trenerką psów. Mają one miejsce na Ratajach, Łazarzu i Woli. – Łącznie to będzie sześć spotkań, cztery z psami i dwa bez. Będziemy tworzyć zabawki recyklingowe, brać udział w warsztatach stacjonarnych, jednak najbardziej atrakcyjne będą spotkania z psami i psią trenerką – mówi Ada Flis z Fundacji Kejtersi.

Pierwsze spotkanie w naszej dzielnicy już się odbyło na osiedlu Piastowskim. – Najważniejszą umiejętnością psa, który mieszka w mieście z człowiekiem jest podążanie za swoim opiekunem – mówi Olga Arwaj – trenerka psów z Psiej Warty. To właśnie nauka bezpiecznego i wartościowego spaceru z psem, zabawy na dworze oraz poznanie tajników psiej komunikacji były możliwe podczas pierwszego z cyklu spotkań seniorów z psim trenerem. Pani Olga na co dzień zajmuje się terapią behawioralną szkoleniem psów reaktywnych i agresywnych i ma doświadczenie w pracy z osobami starszymi. Pięciu uczestnikom i ich psom na spacerze na osiedlu Piastowskim przekazywała wiedzę z zakresu swojej działalności. – Dzisiejsze spotkanie dotyczyło ruchu, spacerów czy doboru sprzętu spacerowego, żeby był bezpieczny i dopasowany do psa indywidualnie. – mówiła Olga Arwaj.

Seniorzy i ich psy, którzy pojawili się na spotkaniu skorzystali z doświadczenia specjalistek. – Mi brakuje trochę wiedzy na temat psów, będziemy się lepiej czuli, gdy będziemy więcej wiedzieć, a poza tym pies też musi chodzić do szkoły – uśmiechał się pan Wojtek. – A my potrzebujemy pomocy w stosunku do naszego pieska, ponieważ jest lękliwy – dodał pan Tomasz.

Pani Urszula z kolei swoją Sonię ma od tygodnia. Suczka jest adoptowana, dlatego jej właścicielka uznała, że spotkanie z psią trenerką jest konieczne. – Człowiek nie zna psa, a chce poznać i o ile zawsze miałam jakiegoś psa, to jednak każdy jest inny. – mówiła pani Ula.

Spotkania „Senior, seniorka i pies” są realizowane w ramach przyznanego grantu na innowacje społeczne. – Oprócz tego, że napisaliśmy scenariusz warsztatów, który będziemy testować, to będziemy tworzyć podręcznik i „Szczeklistę”. Teraz testujemy nasz scenariusz – mówi Ada Flis – Fundacja Kejtersi. Po realizacji warsztatów fundacja wyciągnie wnioski i innowacja będzie mogła być wdrożona już w całej Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *