W sierpniu jeden z mieszkańców Rataj skierował się do nas z pytaniem kiedy Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” dokona wykupów gruntów na os. Lecha i Czecha.

SM „OM” poinformowała nas wtedy, że na pozostałych osiedlach grunty są już w jej władaniu, ale na Lecha i Czecha sytuacja jest bardziej złożona.

Teraz SM „Osiedle Młodych” publikuje szczegółowy opis sytuacji związanej z gruntami na obu osiedlach.

W celu przedstawienia wieloaspektowej oraz złożonej kwestii, jaką jest stan prawny gruntów na os. Lecha i os. Czecha, Zarząd SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu przekazuje obszerną informację w przedmiotowym temacie. Ze względu na zmieniającą się sytuację prawną związaną z uregulowaniem stanu prawnego ww. gruntów pod budynkami mieszkalnymi poniższy tekst będzie aktualizowany w celu przekazywania zainteresowanym mieszkańcom bieżących informacji o działaniach Spółdzielni we wspomnianej powyżej materii – przekazuje Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych”

Spółdzielnia podaje, że celem jej działania jest umożliwienie mieszkańcom ustanowienia odrębnej własności lokali. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy grunty są w jej posiadaniu.

Ze stanem prawnym gruntów można zapoznać się tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *