fot. PoPoznaniu.pl

Gdzie na Ratajach można znaleźć ślady dawnej wsi słynącej z ogrodnictwa? Co w tej części Poznania robił szachinszach Iranu, a co bułgarscy i niemieccy osadnicy? Między innymi na te pytania 24 lutego odpowiedzą chętnym przewodnicy podczas wycieczki po Ratajach.

Spotkania z przewodnikiem będą dwa, pierwsze o godzinie 10:00, drugie o 15:00. – Z okazji 50. rocznicy oddania do użytku pierwszego ratajskiego bloku zapraszamy na spacer powtórkowy po dolnym tarasie Rataj, w czasie którego odpowiemy na te pytania i pokażemy część Poznania, która w ciągu minionych 50 lat zmieniła się nie do poznania. W czasie wycieczki pojawią się zarówno historie związane z dawną wsią Rataje, jak i ciekawostki dotyczące współczesnego oblicza tego poznańskiego fyrtla. – informuje Piotr Ciesielski, PoPoznaniu.pl. Początek na przystanku autobusowym „osiedle Rzeczypospolitej” (przy kapliczce, na wysokości sklepu LIDL przy ul. Zamenhofa 132).

Wycieczki prowadzone są w konwencji „free walking tour” – Wstępne zapisy nie są wymagane, a spacery odbędą się w ustalonym terminie bez względu na pogodę i liczbę uczestników. Wycieczki nie są dotowane przez żadną instytucję ani sponsora, dlatego na zakończenie można nagrodzić przewodnika napiwkiem. – informują przewodnicy.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *