Koncert odbędzie się 30 czerwca 2021r. o godz. 19:00 przy Domu Kultury na os. Lecha w ramach IV Poznańskich Dni Sztuki i Zdrowia.

„Tango Fogg” to projekt, który miał swoją premierę pod koniec grudnia 2014 roku na Scenie Wspólnej Teatru Łejery w Poznaniu. Grupa pokazała się również publiczności min. Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu, gdzie zespół nagrał swój premierowy krążek płytowy, który jest wyrazem hołdu złożonego Mieczysławowi Foggowi – wielkiemu artyście w jego dwudziestą piątą rocznicę śmierci.
Piosenki wykonywane w trakcie koncertu „Tango Fogg” są autorstwa polskich kompozytorów (m.in. Jerzy Petersburski, Artur Gold) i poetów (m.in. Andrzej Włast, Marian Hemar, Julian Tuwim) okresu pierwszej połowy XX wieku, a klamrą spinającą projekt jest postać Mieczysława Fogga – cenionego i niestety zapominanego dziś artysty śpiewaka.
Wydarzenie towarzyszące:
„Paryski wernisaż” – spotkanie autorskie z Adamem Leńcem – autorem filmowego tryptyku dokumentalnego o jedynej działającej polskiej galerii sztuki w samym centrum francuskiej stolicy.
Data i godzina: 30 czerwca 2021, godz. 15:00
Miejsce: Dom Kultury „Orle Gniazdo”
Organizatorzy: Miasto Poznań, Stowarzyszenie Wspierania Sztuki, Edukacji i Terapii ArteFakt
Wstęp wolny!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *