Konsultanci powiedzą np. jak wysłać e-mail czy zgrać zdjęcia z telefonu. Projekt realizuje Centrum Inicjatyw Senioralnych.

W przyszłym tygodniu ruszy nowa usługa dla poznańskich seniorek i seniorów. Pod specjalnym numerem telefonu: 603 489 205 pracownicy CIS udzielać będą porad cyfrowych.

Dyżury trwać będą w godz. 10-14, od poniedziałku do środy. Konsultanci wytłumaczą, jak wysłać e-mail, zgrać zdjęcia z telefonu czy pobrać z Internetu aplikacje i komunikatory czyli programy, które umożliwiają bezpłatne rozmowy i wideorozmowy.

Podpowiedzą, jak założyć konto na Facebooku i innych portalach społecznościowych i jak bez wychodzenia z domu dotrzeć do bezpłatnych materiałów do samodzielnej nauki obsługi nowych urządzeń. Pomogą też wyszukać w Internecie potrzebne informacje, podpowiedzą z których bezpiecznych stron korzystać.

Pracownicy Centrum pomogą też w innych problemach, związanych z nowymi technologiami, pod warunkiem, że nie będą one wymagały udzielania danych wrażliwych: haseł dostępu do kont, nazwiska, numeru PESEL itp.

Na konsultacje nie będą obowiązywały zapisy. Osoba pełniąca dyżur po zakończeniu konsultacji będzie starała się oddzwaniać na nieodebrane połączenia (zgodnie z kolejnością zgłoszenia).

Konsultacja jest doraźnym (najczęściej jednorazowym) wsparciem i nie stanowi elementu kursu ani innej formy cyklicznej nauki w zakresie nowych technologii. Czas konsultacji jest dostosowywany do konkretnego zagadnienia i potrzeby, jednak w założeniu pracownik będzie mógł udzielić osobom dzwoniącym minimum trzech porad w ciągu godziny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *