zdjęcie archiwalne

Pomiary hałasu wzdłuż ul. B. Krzywoustego miały zostać przeprowadzone do końca marca, ale ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne nie udało się ich wykonać.

Zgodnie z informacjami, które przekazał nam Zarząd Dróg Miejskich pomiary hałasu nie mogły się odbyć ponieważ ujemne temperatury nie pozwalały przyrządom na prawidłowe funkcjonowanie. – Badania hałasu muszą być wykonywane bez przerwy przez 24 godziny. Niestety przez nocne przymrozki przyrządy mogłyby nie wskazywać rzeczywistych wartości – wyjaśnia Agata Kaniewska, rzecznik prasowy ZDM.

Drogowcy zdecydowali, że badania natężenia hałasu odbędą sie później, w terminie do 15 kwietnia.

Pomiar hałasu przy trasie katowickiej jest konieczny, ponieważ ma dać odpowiedź na pytanie czy wzdłuż osiedli sąsiadujących z drogą trzeba ustawić ekrany akustyczne. Montażu osłon domagają się mieszkańcy os. Jagiellońskiego, Oświecenia oraz Zielony Taras.

Ekrany akustyczne były tam już wcześniej, ale usunięte zostały w związku z budową dróg wokół CH Posnania, a później ze względu na przebudowę estakady katowickiej. W międzyczasie obniżone zostały normy hałasu dla terenów miejskich. Mieszkańcy czekają na pomiar hałasu już ponad dwa lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *