Fot. Termy Maltańskie

Zmiany mają nastąpić w aquaparku, na saunach zewnętrznych i basenach zewnętrznych. Zaplanowane są także mitingi pływackie i nowe imprezy.

Prawie milion dwieście tysięcy osób odwiedziło Termy Maltańskie w 2018 roku. Co roku kompleks podsumowuje swoją działalność. Od trzech lat przynosi zyski. Te w tym roku dyrekcja chce przeznaczyć na modernizację aquaparku.

Jest już gotowy projekt, potrzebny jest przetarg na wykonawcę, który ma zostać ogłoszony na przełomie kwietnia i maja. Budowa ma się rozpocząć pod koniec września. Co ma się zmienić w strefie zielonej? – Na pewno rozbudowany zostanie brodzik dla najmłodszych naszych klientów. W tej chwili jest tak mały, że to zdecydowanie należy poprawić. Statek piracki zostanie przeniesiony na zewnątrz.  Ten teren będzie dodatkowym basenem dla dzieci. Będą tarasy widokowe, będzie więcej światła, zieleni, drewna, niespodzianką będzie atrakcja w centralnych punkcie aquaparku – mówi Jerzy Krężlewski, prezes Zarządu Term Maltańskich.

Dodatkowe atrakcje mają się pojawić na plażach zewnętrznych. – Chcemy przy torze skimboardowym wybudować plażę dla dzieci, gdzie mogłyby bawić się w piasku, a rodzice odpocząć na leżakach – mówi Łukasz Kubiak, rzecznik prasowy Term Maltańskich.

Termy zainwestowały w udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. – Na basenach sportowych można korzystać z najnowocześniejszej maszyny dla niepełnosprawnych. To jedyne w Polsce urządzenie które poprzez automatyczny dźwig pomaga bezpiecznie umieścić osobę potrzebującą pomocy w basenie. – informują Termy Maltańskie.

Powiększyć ma się miejsce do saunowania. – W saunie zewnętrznej obecnie zmieści się na ścisk 100 osób, my chcemy, aby korzystać z tej sauny mogło w jednym czasie ok 200 osób – tłumaczy Jerzy Krężlewski. W strefie saun  23 i 24 lutego Termy Maltańskie będą gospodarzem turnieju Sauna Cup, który jest eliminacją do Mistrzostw Polski Saunamistrzów. Podczas dwudniowych zawodów wystąpią m.in. medaliści Mistrzostw Europy i Świata.

Termy zapowiadają również bitwy saunowe oraz mitingi pływackie – Zimowe Mistrzostwa Polski w skokach do wody,  Gorące ściganie na Termach, memoriał im Macieja Frankiewicza, Zgrupowanie Reprezentacji Polski w Pływaniu oraz Festiwal sprintu. – 9 marca na basenach sportowych będziemy świadkiem jedynej pływackiej imprezy sprinterskiej w Polsce. „Festiwal sprintu” to zawody tylko i wyłącznie na dystansie 25 metrów, a na starcie pojawi się czołówka polskiego pływania. Emocji z pewnością nie zabraknie. – rekomenduje kompleks.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *