Komisariat Wodny Policji w Poznaniu wróci nad Wartę jeszcze w tym roku.

Budowa nowej siedziby właśnie trwa w sąsiedztwie pierwszej deski na osiedlu Piastowskim, tuż przy Przystani Posnania. – Ten komisariat jest budowany od podstaw. Na tym terenie znajdą się biura dla 24 funkcjonariuszy Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu, szatnie, serwerownia, kojce dla psów, w których będą po służbie odpoczywać wyszkolone zwierzaki, hangary na sprzęt wodny, parking dla samochodów, motorówek, skuterów, quadów czy przyczep. – mówi Adnrzej Borowiak, rzecznik prasowy KWP w Poznaniu.

Dodatkowo w ramach rewitalizacji rzeki ma być wykonany także nowy slip na brzegu Warty. – Planujemy także stworzyć małą przestrzeń do cumowania łódki bezpośrednio na wodzie – dodaje Borowiak.

Komisariat wraca nad Wartę po wielu latach, teren ten nie był zagospodarowany, a komisariat wodny zmieniał swoje siedziby. – Policjanci pełnili służbę m.in. w Kiekrzu i na Starołęce. Są to pomieszczenia tymczasowe. Teraz jesteśmy szczęśliwi, że możemy zrealizować nasze plany inwestycyjne. – dodaje Andrzej Borowiak. Ratajska jednostka wodna będzie teraz spełniać wszystkie wymogi stawiane tego typu obiektom.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *