Pomiędzy 25 a 30 kwietnia, razem z Instytutem Muzyki i Tańca, Teatr Wielki Opera Poznań zaprasza do celebrowania  tańca i to bez wychodzenia z domu!

W planie m.in. rozmowy o spektaklu „BER”, którego premiera miała się odbyć 25.04, ale z wiadomych przyczyn została przesunięta. Kolejna udostępniona online produkcja teatru – słynny „Don Juan”. Obchody Międzynarodowego Dnia Tańca. Patronem akcji tańczMY jest Instytut Muzyki i Tańca.
„BER”
B jak Bondara Robert – coraz bardziej znaczące nazwisko na scenie tanecznej, jego prace choreograficzne są pokazywane na najważniejszych festiwalach tańca w Polsce i zagranicą.
E jak Ekman Alexander – gwiazda współczesnej choreografii o międzynarodowej renomie, współpracował z ponad czterdziestoma zespołami na całym świecie.
R jak Rimeikis Martinas – pierwszy solista Litewskiego Baletu Narodowego, najbardziej uznany choreograf młodego pokolenia na Litwie. BER jak mechanizm odnowy DNA. Jak sposób na wprowadzenie świeżego powiewu, dynamiki, energii, rytmu. Jak impuls do odnalezienia na nowo przyjemności płynącej z ruchu – zarówno dla twórców jak i dla widzów.
Szczególnie polecane tym, którzy jeszcze nie odkryli, że są entuzjastami tańca współczesnego.
Spektakl Episode 31 jest współorganizowany przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach Programu Zamówienia choreograficzne 2020.
Drodzy Widzowie! Teatr zaprasza na pierwszą premierę z cyklu #operaotwiera… archiwum!
Prosto z archiwum teatru. Udostępnione zostaną znane i lubiane produkcje, które dotychczas ukazywały się tylko na żywo. – Skoro nie możemy się zobaczyć twarzą w twarz, spotkajmy się chociaż za pośrednictwem Internetu.
Pierwszy spektakl, który wychodzi na światło dzienne już 28 kwietnia, to coś specjalnego, szczególnie w trakcie Tygodnia Tańca – „Don Juan” w reżyserii kierownika naszego baletu, Roberta Bondary. Przedstawienie odniosło ogromny sukces i śmiało można zaryzykować stwierdzenie, że była to najgorętsza premiera tego sezonu. Reżyser postanowił wydobyć z tytułowego bohatera skrywane dotąd emocje i problemy, przed którymi Don Juan uciekał. Uwodziciel pokazany został jako współczesny seksoholik, w głębi duszy pragnący bliskości i zrozumienia, których nie otrzymał w dzieciństwie. Klasyczny motyw Don Juana spotyka się ze współczesnymi problemami.
prapremiera 21 lutego 2020
kierownictwo muzyczne Katarzyna Tomala-Jedynak
choreografia i reżyseria Robert Bondara
dekoracje i kostiumy Julia Skrzynecka
reżyseria świateł Maciej Igielski
projekcje Karolina fender Noińska www.jajkofilm.com
asystenci choreografa Viktor Davydiuk, Evgeniia Meissner

– info. Teatr Wielki
Spektakl będzie można obejrzeć na stronie VOD Teatru Wielkiego – Opery Narodowej:  http://vod.teatrwielki.pl/
Zachęcamy również do wsparcia działań Teatru Wielkiego poprzez zakup e-wejściówek – „cegiełek” o wybranej przez Was wysokości: shorturl.at/bgpDK

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *