AKTUALIZACJA: W związku z licznymi zgłoszeniami od samorządowców i mieszkańców Rataj wprowadzanie zmian w organizacji ruchu w rejonie skrzyżowania ul. Zamenhofa i Obrzyca zostaje wstrzymane. – informuje ZDM

22 i 23 stycznia kierowcy nie mogli skręcić w lewo z ul. Zamenhofa w ul. Obrzyca. Decyzja została podjęta bez konsultacji z Radą Osiedla Rataje. Zakaz skrętu został wprowadzony zgodnie z zatwierdzonym przez Miejskiego Inżyniera Ruchu projektem organizacji ruchu.  – Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwo ruchu drogowego. Dość często dochodziło do groźnych sytuacji, że kierowcy skręcający w lewo w ul. Obrzyca (lub nawracający) wjeżdżali w jadące na wprost tramwaje. Skutkiem były bardzo poważne w skutkach wypadki. Dodatkowo oczekujący na skręt często blokowali jeden pas, przez co tworzyły się zatory na ul. Zamenhofa. – informuje ZDM.

Wówczas skręt w lewo i nawracanie możliwe było na skrzyżowaniu z ul. Kruczą.  – Są tam cztery pasy ruchu (dwa do ronda Starołęka i dwa w lewo – przy czym ze skrajnego lewego można także nawracać). – pisze ZDM.

Opinii na ten temat nie zdążyła wyrazić Rada Osiedla Rataje. – Decyzja została podjęta bez wcześniejszych konsultacji (ostatnie spotkanie w tym temacie z Radą Osiedla Rataje odbyło się w 03/2019). Dodatkowo w 01/2020 ZDM wysłało pismo do ROR, że zmiana organizacji ruchu zostanie wdrożona na przełomie kwietnia / maja 2020 i czekają na ewentualne uwagi, a tu nagle 22.01.2020 stawiają znak zakazu. – pisze do nas Artur Gumny, radny Osiedla Rataje.

ZDM wycofał się z wprowadzania zakazu skrętu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *