21 i 22 listopada zmiany w komunikacji na Żegrzu.

Czwartek 21 listopada, ul. Żegrze

Na czwartek, 21 listopada, drogowcy zaplanowali ułożenie warstwy ścieralnej na północnej jezdni ul. Żegrze – na odcinku od ul. Bobrzańskiej do ul. Inflanckiej, który tego dnia od godziny 5.00 będzie wyłączony z ruchu.

W trakcie prowadzonych prac pojazdy poruszające się od strony Chartowa w kierunku ronda Żegrze zostaną poprowadzone objazdami ulicami Piaśnicką, Wiatraczną i Inflancką. Tym samym zagwarantowany zostanie dojazd do osiedla położonego między ulicami Żegrze, Inflancką i Bobrzańską, jednak wjazd i wyjazd z niego ulicami: Piłsudskiego, Rzeczańską i Redarowską, a także wyjazd ze szkoły na wysokości przystanku tramwajowego Żegrze I, nie będzie możliwy.

Drogowcy informują, że otwarcie jednego pasa jezdni na tym odcinku nastąpi przed rannym szczytem w piątek, 22 listopada. Wjazdy i zjazdy z tego fragmentu ulicy na teren osiedla i do szkoły będą możliwe w piątek wieczorem, po zakończeniu układania na nich nawierzchni ścieralnej. Dodają, że – dla zapewnienia bezpieczeństwa ruchu pieszych oraz pojazdów – jazda po zawężonym odcinku ulicy będzie utrzymana do czasu zakończenia malowania oznakowania poziomego oraz zakładania trawników.

Przepraszamy za niedogodności związane z realizacją inwestycji. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Piątek 22 listopada, ul. Chartowo

W piątek, 22 listopada, dzień po położeniu nowej nawierzchni na północnej jezdni ul. Żegrze, na odcinku od ul. Bobrzańskiej do ul. Inflanckiej, drogowcy przeniosą się na południową jezdnię ul. Chartowo. Od godziny 5.00 jej odcinek od ul. Wiatracznej do ul. Piaśnickiej zostanie całkowicie zamknięty, ponieważ właśnie na nim budowana będzie warstwa ścieralna jezdni.

Pojazdy poruszające się w stronę Jeziora Maltańskiego w czasie remontu zostaną poprowadzone objazdem ulicami Wiatraczną, Inflancką i Piaśnicką. W trakcie prowadzenia prac nie będzie możliwy wyjazd w ul. Chartowo spod sklepu Biedronka, przy os. Czecha 73. Drogowcy sugerują, by okoliczni mieszkańcy już w czwartek zaplanowali parkowanie pojazdów w miejscach umożliwiających swobodne korzystanie z innych wjazdów i wyjazdów – np. od strony ul. Wiatracznej lub od strony os. Czecha 96A.

Ruch pojazdów wewnętrznym pasem jezdni ul. Chartowo na wyremontowanym odcinku zostanie przywrócony już w piątek wieczorem. Dla zapewnienia bezpieczeństwa, zarówno ruchu pojazdów jak i pracowników, kierowcy będą mogli korzystać wyłączne z jednego pasa. Ruch jednym pasem ma obowiązywać do czasu zakończenia prac związanych z tymczasowym oznakowaniem poziomym oraz z remontem zatoki postojowej na wysokości posesji przy os. Czecha 78.

Zaplanowane na czwartek układanie nowej nawierzchni na ul. Żegrze, jak piątkowe prace na ul. Chartowo będą mogły być realizowane wyłącznie przy sprzyjającej pogodzie. Przepraszamy za niedogodności związane z realizacją inwestycji. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych robót i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

 

Zmienionymi trasami pojadą też autobusy! 

 

Linia nr 245 – zmiany obowiązują w nocy z 21 na 22 listopada

STAROŁĘKA – Forteczna – Obodrzycka – Kurlandzka – Wiatraczna – Chartowo – … – MOGILEŃSKA

Powrót bez zmian.

Zmiany w dniu 22 listopada

Linia nr 155

RONDO RATAJE – … – Milczańska – Inflancka – Piaśnicka – Chartowo – … – ZALASEWO

Powrót bez zmian.

Linia nr 166

RONDO RATAJE – … – Inflancka – Piaśnicka – Chartowo – … – ZIELINIEC

Powrót bez zmian.

Linia nr 192

KRZYWOUSTEGO KINEPOLIS – … – Wiatraczna – Inflancka – … – RONDO RATAJE

Powrót bez zmian.

Jedna myśl nt. „Ulice Żegrze i Chartowo nieprzejezdne”

  1. czemu to nie jest robione w weekend, remont na A2 i od półtora roku utrudnienia na GTR a teraz jeszcze zamykają ile jeszcze ??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *