Stanisław Moniuszko obchodzi dwusetne urodziny! Z tej okazji Teatr Wielki w Poznaniu 5 maja organizuje przyjęcie obfitujące w wiele atrakcji.

O godzinie 11:00 warsztaty dla dzieci i wielu od 0 do 3 lat. O godzinie 16:00 barwny i rozśpiewany korowód poznaniaków z towarzyszeniem orkiestry dętej ruszy spod pomnika kompozytora, usytuowanego w parku jego imienia, do Teatru Wielkiego. Na schodach opery odbędzie się koncert Międzypokoleniowego Chóru Dziadów i Bab, który wykona napisaną specjalnie dla Szacownego Jubilata pieśń. Śpiewać będą także studenci Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Ponadto odbędą się warsztaty chóralne prowadzone przez dyrygenta Grzegorza Wierusa, więc każdy będzie mógł spróbować swoich sił. Wokół teatru odbędą się animacje dla dzieci, quizy, uruchomimy też operową garderobę pełną teatralnych kostiumów, które będzie można przymierzyć i zrobić sobie w nich zdjęcie. Urodziny jak to urodziny, więc nie może zabraknąć pysznego tortu.
Teatr Wielki zaprasza wszystkich do wspólnego świętowania!

Plan dnia:

11:00 najnajMoniuszko – warsztaty dla rodziców i dzieci w wieku 0-3 (szczegóły: https://opera.poznan.pl/pl/najnajmoniuszko).

O szczegółach opowiada także Małgorzata Arentowicz z Teatru Wielkiego w Poznaniu.

Ale to nie wszystko.

16:00 zbiórka w Parku Stanisława Moniuszki w Poznaniu, a następnie przejście pod Teatr Wielki

16:30 występy studentów Akademii Muzycznej oraz Międzypokoleniowego Chóru Dziadów i Bab połączony z warsztatami chóralnymi dla uczestników wydarzenia, animacje dla dzieci, operowa garderoba, quiz wiedzy o Moniuszce, tort urodzinowy

18:00 finał dnia: „Halka” Stanisława Moniuszki w reżyserii Pawła Passiniego (bilety: https://opera.poznan.pl/pl/halka-stanislaw-moniuszko-2)

W przypadku deszczowej aury zapraszamy do Sali Kameralnej im. Wojciecha Drabowicza. Ilość miejsc w sali kameralnej jest ograniczona.

A my mamy dla Państwa dwie podwójne wejściówki na „Halkę” Stanisława Moniuszki na 7 maja na godzinę 19:00. Piszcie do nas na adres redakcja@rtk.poznan.pl w tytule „Halka”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *