Szykuje się kolejna budowa na Ratajach. Tym razem na os. Rusa. Deweloper otrzymał pozwolenie na budowę obiektów handlowo-usługowych. Co tak na prawdę powstanie na Chartowie?

Chodzi o teren znajdujący się pomiędzy os. Rusa a ul. Chartowo.

14 lipca deweloper Koncept WS, otrzymał pozwolenie na budowę. Jak można przeczytać na stronie internetowej Urzędu Miasta chodzi o budynek handlowo-usługowy. Poprosiliśmy jednak urzędników o udzielenie bardziej szczegółowej informacji.

W odpowiedzi czytamy:

Inwestycja obejmuje jeden budynek usługowo-handlowy o pięciu kondygnacjach nadziemnych. Lokal handlowy zaprojektowano w parterze. Część budynku ma funkcję obiektu zamieszkania zbiorowego (na kondygnacjach powtarzalnych zaprojektowano pokoje sypialne na wynajem z aneksami kuchennymi i węzłami higieniczno-sanitarnymi). Maksymalna wysokość budynku liczona do najwyższego punktu dachu wynosi około 20,22 m nad poziomem terenu.

W całej sprawie nie byłoby żadnego problemu, gdyby nie fakt, że w planie miejscowym ten teren przeznaczony jest na usługi, a nie pokoje na wynajem. O to, aby w tym miejscu nie powstało więcej bloków zabiegali sami mieszkańcy. Wskazywali, że Rataje to dzielnica urbanistycznie ukończona, brakuje miejsc parkingowych, a tereny zielone powinny być chronione.

Możemy wszyscy czuć się oszukani – mówi Wojciech Chudy, radny miejski z Rataj – Mowa była o funkcjach usługowych, natomiast tylnymi drzwiami wprowadza się funkcje mieszkaniowe – stwierdza.

To nie pierwsza taka sytuacja na Ratajach. Na os. Piastowskim w marcu tego roku miasto wydało pozwolenie na budowę domu wypoczynkowego. Ma powstać na miejscu po budynku  restauracji Kasztelańska. Budowa jeszcze się nie rozpoczęła. Wszystko wskazuje na to, że podobną lukę prawną inwestor wykorzystuje również na os. Rusa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *