25 i 26 października na politechnicznym kampusie odbędzie się kolejna edycja akcji Dni Fotografii na Politechnice Poznańskiej, której organizatorem jest Koło Naukowe EduArt.

Impreza odbędzie się na uczelni po raz piąty. – I zachęca do zagłębienia się w świat fotografii. Jest to również okazja do wymiany zdań między fotoamatorami a zawodowcami i poznania tajnik ich pracy. – informują organizatorzy.

Dni Fotografii to także warsztaty prowadzone przez zaproszonych gości i członków Koła Naukowego. – Ich tematyka jest wybierana w taki sposób, aby każdy, niezależnie od stopnia umiejętności i interesujących go dziedzin fotografii, odnalazł coś dla siebie. Podczas wydarzenia organizatorzy przygotują warsztaty z fotografii analogowej, w tym pracy w ciemni i luksografii. – uzupełniają organizatorzy.

Podczas Dni Fotorgafii będzie można także spotkać się z Karolem Wilczyńskim – założycielem Małego Objazdowego Muzeum Fotograficznego, Krzysztofem Ślachciakiem – członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików, który opowie o granicach współczesnego rozumienia fotografii i z Hubertem De Jakusz-Gostomskim, prowadzącym wykład o Camera Obscura, a z jego pomocą uczestnicy wydarzenia skonstruują własny aparat otworkowy.

Wstęp jest bezpłatny, a formularz do zapisów na poszczególne programy Dni Fotografii znajduje się na stronie wydarzenia w serwisie Facebook pod hasłem „V Dni Fotografii na Politechnice Poznańskiej”. Ilość miejsc jest ograniczona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *