Po raz kolejny wakacje zakończą się dwudniowym świętem miłośników historii, architektury i militariów. Uczestnicy na Nowym Mieście będą mogli odwiedzać trzy forty – Ia na ulicy Gołężyciej, IIa na osiedlu Czecha i III w Nowym Zoo.

W programie tegorocznych Dni Twierdzy Poznań znalazło się w tym roku aż 26 miejsc i atrakcji. Jest aż siedem fortów: Fort Ia, Fort III, Fort IVa, Fort Va, Fort VI, Fort VII i – po raz pierwszy biorący udział w akcji – Fort IIa, którego gospodarzami są harcerze z I Szczepu DhiZ im. Poznańskich Kryptologów. – Podczas Dni Twierdzy Poznań oferujemy zwiedzanie wnętrza fortu z przewodnikiem wraz z tymczasową wystawą tematyczną. Będzie również istniała możliwość zakupienia ciast oraz inne atrakcje dla dzieci i młodzieży. Stoisko krótkofalarskie SP3KPH – informują organizatorzy.  Zwiedzanie fortu będzie odbywać się w godzinach od 11 do 18.

Ideą wydarzenia jest promowanie tych miejsc, związanych z fortyfikacjami, które można zwiedzać nie tylko podczas akcji, ale przez cały rok. Dlatego na liście nie mogło zabraknąć muzeów, dostępnych niemal codziennie (np. Muzeum Uzbrojenia i Armii „Poznań” na Cytadeli, czy Muzeum Martyrologii Wielkopolan w Forcie VII). Jednak wiele miejsc funkcjonuje dzięki pasjonatom historii, którzy opiekują się fortami i schronami, udostępniając je zwiedzającym przynajmniej kilka razy w roku lub na zamówienie – tłumaczy Wojciech Mania z Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej, koordynator akcji.

W godzinach od ok. 10.00 do 18.00 uruchomione zostaną specjalne turystyczne linie autobusowe: tzw. linie forteczne. Po Nowym Mieście będzie jeździł autobus z numerem 102. Będzie on kursować co 40 minut.

Więcej informacji nt wydarzenia znajdziecie Państwo tutaj.

Program:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *