20 czerwca tramwaje wrócą na ul. Warszawską. Remonty w okolicy Śródki i na ul. Jana Pawła II.

Właśnie kończą się prace związane z wymianą sieci trakcyjnej przy ul. Warszawskiej od Mogileńskiej do pętli Miłostowo. Drogowcy wymienili również węzeł rozjazdowy Śródka – od strony Miłostowa oraz naprawili nawierzchnię drogową na przejeździe św. Michała-Warszawska. 20 czerwca na trasę na ul. Warszawskiej wrócą tramwaje.

20 czerwca rozpoczną się prace po południowej stronie ronda Śródka, w kierunku ronda Rataje. – Na odcinku od ronda Śródka do Kórnickiej prowadzone będą prace utrzymaniowe: punktowa wymiana tłucznia, nasunięcie i podbicie toru. Z początkiem lipca robotnicy rozpoczną wymianę części węzła rozjazdowego Śródka, od strony ul. Jana Pawła II. Dodatkowo, od 20 do 30 czerwca prowadzona będzie wymiana nawierzchni drogowej i szynowej na skrzyżowaniu ulic abp. A. Baraniaka i Jana Pawła II. Prace są konieczne, aby poprawić komfort i bezpieczeństwo podróżowania – mówi Adam Majchrzycki, dyrektor ds. infrastruktury MPK Poznań.

W związku z brakiem możliwości przejazdu na odcinkach torowisk na ulicy Jana Pawła II (od ronda Śródka do Kórnickiej) oraz w związku z innymi pracami w mieście od 20 czerwca zmienionymi trasami będą kursowały tramwaje linii nr 6, 7, 8, 11, 12, 14 i 17 oraz autobusy linii nr 149, 175 i 180. Od 20 do 30 czerwca, ze względu na naprawę nawierzchni na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i abp. A. Baraniaka innymi trasami pojadą także autobusy linii nr 157 i 184. Na czas prac zawieszone zostanie kursowanie linii nr 4 i 5, a ze względu na wprowadzenie letniego rozkładu jazdy nie będzie kursować linia nr 3. Ta ostatnia wróci we wrześniu na swoją stałą trasę z dojazdem do pętli Wilczak.

Aby ułatwić pasażerom przemieszczanie się, uruchomiona zostanie linia autobusowa za tramwaj T4, która będzie kursować na trasie rondo Śródka – rondo Rataje (w godzinach szczytu komunikacyjnego co 6 minut).

W tym roku latem tramwaje, w godzinach szczytu, kursować będą co 12, a nie jak to było w poprzednich latach, co 15 minut.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *