Niecodzienna sytuacja na os. Tysiąclecia. Do ogródka Przedszkola nr 160 „Biały Orzeł” wtargnęła grupa dzików.

Przed kilkunastoma minutami, oficer dyżurny przyjął interwencję, że na teren ogródka przedszkolnego na osiedlu Tysiąclecia – Biały Orzeł – wtargnęło około 10 sztuk dzików. Jeden z nich – odyniec jest bardzo agresywny. Ze względu na bezpieczeństwo dzieci oraz przechodniów, na miejsce zadysponowano 3 patrole straży miejskiejw tym jeden z Eko Patrolu – informowała Straż Miejska ok. godz. 9.

Ostatecznie dziki same opuściły teren przedszkola.

Dziki zostały już przeprowadzone do lasku przy osiedlu. Są spokojne, monitorujemy sytuację. Wieczorem w zależności od sytuacji będziemy podejmować decyzje – poinformował nas przed godziną 11 Maciej Kubiak z Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta.

Dziki często przechodzą szlakiem od rzeki Szklarki na os. Tysiąclecia. Na tym szlaku są regularnie odławiane przez miejskiego łowczego. W przypadku, gdy dziki będą stanowić zagrożenie dla ludzi możliwy jest również odstrzał.

Straż Miejska apeluje, aby nie dokarmiać zwierząt na terenie osiedli, a w przypadku natknięcia się na dziki omijać je szerokim łukiem oraz trzymać psy na smyczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *