Nadal nie wiadomo czy odbędą się w tym roku matury.


W Liceum Ogólnokształcącym nr 17 na os. Czecha pedagogiczna rada klasyfikacyjna jest zaplanowana na jutro. – Na chwilę obecną nie wiadomo czy się odbędzie – powiedział nam dyrektor szkoły Marek Kordus.

Rada klasyfikacyjna zatwierdza oceny poszczególnych uczniów. W ten sposób podejmuje również decyzję czy dany uczeń ukończy szkołę i czy może zostać dopuszczony do matury.

W Liceum Ogólnokształcącym nr 10 na os. Rzeczypospolitej rada klasyfikacyjna również zaplanowana jest na jutro na godzinę 13. – Trudno mi powiedzieć ilu nauczycieli weźmie w niej udział, a ilu podpisze się na liście strajkowej – mówi Krzysztof Nowak, dyrektor szkoły.

Do tego, aby rada się odbyła potrzeba w „Dziesiątce” minimum 23 nauczycieli. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że na chwilę obecną udział deklaruje od 6 do 9 nauczycieli.

W Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego na os. Tysiąclecia rada klasyfikacyjna odbyła się 5 kwietnia.

W Liceum Ogólnokształcącym nr 14 na os. Piastowskim większość nauczycieli dziś strajkuje. Rada klasyfikacyjna ma odbyć się 24 kwietnia. Wcześniej, jeszcze przed świętami, mają zostać wystawione oceny.

Istnieje niebezpieczeństwo, że większość ocen nie zostanie wystawiona, więc nawet jeśli rada klasyfikacyjna się odbędzie to nie będzie mogła ich zatwierdzić – tłumaczy Leszek Bernaczyk, dyrektor szkoły.

Nic nie jest jednak przesądzone. Radę klasyfikacyjną można przenieść na inny dzień, ale musi się odbyć najpóźniej 26 kwietnia. Jeśli posiedzenia rad klasyfikacyjnych się nie odbędą to trzecioklasiści nie będą mogli podejść do egzaminu maturalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *