W tym roku Jurek Owsiak gra bez focha. W naszej dzielnicy sporo będzie się działo cały weekend.

Wielki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podzielony jest na dwa dni ze względu na niehandlową niedzielę. 12 stycznia czyli w sobotę w Galerii Malta odbędzie się już tradycyjnie wielkie wiosłowanie dla WOŚP. To już dziesiąta edycja. – Punktem kulminacyjnym we wszystkich miastach będzie Sztafeta Gwiazd, w której udział wezmą medaliści Igrzysk Olimpijskich, Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, politycy oraz przedstawiciele Urzędów Miast. – informuje Maciej Młodzik z UMP.

Od 16 lat WOŚP gra także w ratajskich domach kultury. W tym roku odbędzie się w DK „Jędruś”. 13 stycznia (niedziela) finał tutaj startuje o godzinie 15:00.

Program:

15:00 – 20:00: występy podopiecznych ratajskich przedszkoli i szkół oraz zespołów wokalnych i tanecznych z Domów Kultury SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu, m.in.: Kolejorz Girls, Farcik, Kolejorz Kids, Power of Dance, a także kwintetu smyczkowego Szkoły Muzycznej T. Burton, Kyara K-POP Dance Studio;
17:30: licytacja – prowadzący: Michał Grudziński;
20:00: światełko do nieba

Wydarzenie towarzyszące:

W tym roku Dom Kultury „Orle Gniazdo” przygotował także wydarzenie towarzyszące – WOŚP-owy Turniej Rodzinny Układania Puzzli. – Aby wziąć w nim udział, wystarczy do 8 stycznia br. zgłosić 2-4-osobową drużynę (co najmniej 1 pełnoletnia osoba) w DK „Orle Gniazdo”. Wpisowe wynosi 20 zł / drużyna, które w całości zostanie przekazane na WOŚP. A co Was czeka? „Pomaganie przez układanie” 300-elementowych puzzli z wizerunkami ratajskich osiedli. – informuje SM Osiedle Młodych.

W domach kultury Orkiestrowych puszek można już szukać. Cały tydzień poprzedzający 27.finał WOŚP będzie można wrzucać przysłowiową złotówkę do ustawionych znanych już wszystkim kolorowych kartoników za czerwone serce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *