W przyszłym roku każdy mieszkaniec Poznania i okolic będzie musiał segregować śmieci. Wynika to z nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Dlatego GOAP będzie musiał wprowadzić w życie nowe przepisy.

W 2020 roku szykują się zmiany związane ze zbiórką odpadów. Związek Międzygminny GOAP najdalej po wakacjach będzie musiał wprowadzić w życie nowelizację ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. W związku z tym GOAP rozpoczął konsultacje społeczne, w których mieszkańcy listownie mogą wypowiedzieć się na temat regulaminu i nowej uchwały ws. szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług. Najważniejsze zmiany w nowelizacji ustawy, na które warto zwrócić uwagę to kwestia selekcji odpadów. Po wprowadzeniu w życie przepisów wszyscy będziemy musieli je segregować. Kto nie będzie segregował śmieci po wprowadzeniu zmian będzie musiał za odpady płacić więcej. Ile? Taka dezycja zostanie określona na drodze decyzji administracyjnej. Druga istotna zmiana będzie dotyczyć kompostowników. Osoby mieszkające w domach jednorodzinnych, ktore zadeklarują ich posiadanie mogą zostać zwolnione z części opłat. 

Wszyscy zainteresowani konsultacjami społecznymi mogą zgłaszać swoje uwagi za pośrednictwem poczty tradycyjnej na adres: ZM GOAP, ul. Św. Michała 43, 61-119 Poznań oraz drogą elektroniczną na adres mailowy: konsultacje-spoleczne@goap.org.pl w terminie do 31 stycznia 2020 r.

Informacje dotyczące projektu Regulaminu oraz projektu uchwały szczegółowej dostępne są na stronie internetowej GOAP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *