Wiemy już, które projekty otrzymały największą ilość głosów w głosowaniu do Budżetu Obywatelskiego. Na Ratajach największą popularnością cieszą się m. in. propozycje tworzenia nowych dróg rowerowych.

Największą ilość głosów wśród projektów dotyczących Rataj, Chartowa i Żegrza otrzymała propozycja budowy drogi rowerowej wzdłuż tzw. tramwajowej trasy kórnickiej. Obecnie jest tam tylko nieutwardzona ścieżka nieprzystosowana do ruchu rowerowego. Za tym projektem głosowało 2278 osób.

Drugie miejsce przypadło projektowi „Aktywni i Zdrowi”, czyli programowi prozdrowotnemu, zwiększającemu aktywność fizyczną mieszkańców i przeciwdziałającemu chorobom cywilizacyjnym, takim jak nadwaga, otyłość, cukrzyca czy wady postawy. Ćwiczenia i zajęcia edukacyjne miałyby odbywać się w ratajskich domach kultury. Projekt uzyskał 1238 głosów.

Trzecie miejsce zajął projekt utworzenia kolejnego traktu ułatwiającego życie rowerzystom. Propozycja przewiduje wyznaczenie ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż ul. Kurlandzkiej po stronie osiedla Orła Białego od skrzyżowania z ul. Żegrze w stronę wiaduktu nad ul. Krzywoustego i dalej. Wynik projektu to 1200 głosów.

Dwie pierwsze propozycje mieszczą się w puli środków dla naszego rejonu, która wynosi 1 mln 260 tys. zł i zostaną zrealizowane. Jeśli chodzi o trzeci projekt to wykracza on częściowo poza pulę i może zostać odrzucony bądź na przykład zrealizowany częściowo.

Z pełnymi wynikami głosowania do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego można zapoznać się tutaj.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *