fot. ZTM

Jak zorganizować linie autobusowe po zakończeniu przebudowy ronda Rataje? Urzędnicy miejscy poszukują odpowiedzi na to pytanie. Każdy zainteresowany może im w tym pomóc.

Na stronie internetowej ZTM znajduje się ankieta dotycząca 11 linii autobusowych łączących osiedla z rejonem ronda Rataje. Każdy kto wypełnia ankietę ma do wyboru różne warianty tras – krótsze z przesiadką na tramwaj lub dłuższe do samego ronda.

-Przygotowując się do otwarcia zmodernizowanego ronda nie wykluczamy wprowadzenia zmian w funkcjonowaniu linii autobusowych. Dlatego bardzo zależy nam na poznaniu opinii i preferencji pasażerów z nich korzystających. Dajemy pasażerom możliwość wskazania dla linii, z których korzystają, jednej z trzech alternatywnych tras przejazdu na terenie Poznania. Proponujemy trzy opcje – obecną trasę do Franowa z możliwością przesiadki na tramwaj na ulicy Szwedzkiej lub Franowie, dojazd ulicą Krzywoustego do ronda Rataje, gdzie można przesiąść się na tramwaj oraz dojazd do ronda Rataje nieco wydłużoną trasą, ale z możliwością dodatkowej wygodnej przesiadki na Os. Czecha – mówi Wojciech Miechowicz, zastępca dyrektora ZTM w Poznaniu ds. Publicznego Transportu Zbiorowego.

Ankieta dotyczy linii autobusowych nr 154, 425, 431, 432, 435, 501, 502, 511, 512, 560, 561.

ZTM czeka na opinie mieszkańców do 6 czerwca.

Ankietę można znaleźć tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *