fot. Dom Kultury "Polan Sto"

Kierownik Domu Kultury „Polan Sto” odszedł 3 marca.

Tomek był nie tylko Kierownikiem Domu Kultury. Był przede wszystkim naszym Przyjacielem i Kolegą, kochającym ludzi i sztukę. Śmiało można powiedzieć, że Dom Kultury na os. Polan 100 był Jego drugim domem. – wspomina Tomasza Kowalskiego Spółdzielnia Mieszkaniowa „Osiedle Młodych” na swojej stronie internetowej.

Tomasz był pierwszym kierownikiem Domu Kultury na osiedlu Polan 100. Pracował w nim 15 lat. Był znany lokalnej społeczności przede wszystkim z organizacji wernisaży wystaw wielu wielkopolskich i poznańskich artystów fotografików, plastyków czy rzeźbiarzy. Można go było spotkać w poznańskich teatrach czy na koncertach.  Był związany ze środowiskiem artystycznym, a przede wszystkim z Teatrem Nowym w Poznaniu. Dzięki swoim znajomościom co roku udawało mu się zapraszać znanych polskich aktorów na Międzynarodowy Dzień Teatru, organizowany w naszej dzielnicy.

Tomasz Kowalski angażował się także w sprawy społeczne. – Tomek Kowalski zawsze czuł się także spółdzielcą, lubił to słowo i mocno je podkreślał. W latach 2002-2007 był Członkiem Rady Nadzorczej SM „Osiedle Młodych” w Poznaniu, a w 2000 r. pełnił funkcję Zastępcy Przewodniczącego Walnego Zgromadzenia, które odbyło się w „Arenie”. – przypomina SM „Osiedle Młodych”.

Uroczystości pożegnania odbędą się w piątek o godz.13.30 na polu urnowym na cmentarzu na Miłostowie (wejście od ul. Warszawskiej).

 

Jedna myśl nt. „Zmarł Tomasz Kowalski”

  1. zapraszam na stronke www:em44.pl/sopp_victoria zakladka news- dowiesz sie kimjeszcze był Tomek Kowalski, z którym rozstalismy sie w szczerej przyjaźni na spotkaniu w dniu 22.02.2019r. w DK Polan STO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *