PIM

Od soboty miasto wprowadziło zmiany w rejonie skrzyżowań ulic Wiatracznej i Chartowo oraz Bobrzańskiej i Żegrze.

Przebudowa trasy tramwajowej na GTR wkroczył w kolejny etap – „Przebudowa trasy tramwajowej na odcinku od os. Lecha do Ronda Żegrze”. W związku z tym nastąpiła zmiana organizacji ruchu drogowego w rejonie skrzyżowań ulic Wiatracznej i Chartowo oraz Bobrzańskiej i Żegrze. Zmienionymi trasami będą kursować autobusy linii nr 155 i 166 (w kierunku ronda Rataje) oraz linii nr 192 i 232 – w rejonie skrzyżowania Bobrzańska-Żegrze zlokalizowane zostaną tymczasowe przejazdy.

Zmiana polega na zwężeniu obydwu jezdni dla relacji Chartowo- Żegrze do jednego pasa, wyłączeniu z ruchu łącznic do prawoskrętu na skrzyżowaniu ul. Chartowo z ul. Wiatraczną oraz zamknięciu przejazdu na wprost i skrętu w lewo ul. Bobrzańską przez ul. Żegrze.

W celu zapewnienia możliwości skrętu z ul. Wiatracznej w ul. Chartowo oraz z ul. Chartowo w ul. Wiatraczną skorygowaniu ulegnie kształt wysp dla pieszych  – zostaną one odpowiednio zmniejszone, by powiększyć promień skrętu.

W związku z brakiem możliwości przejazdu przez ul. Żegrze, ulicą Bobrzańską wybudowana zostanie jezdnia tymczasowa w pasie rozdziału umożliwiająca dokonanie manewru zawracania dla pojazdów wyjeżdżających z ul. Bobrzańskiej oraz jadących z kierunku ul. Chartowo.

Ulica Bobrzańska przy dojeździe do ul. Żegrze zawężona zostanie do jednego pasa, dozwolony będzie tylko prawoskręt. Ulica Wiatraczna przy skrzyżowaniu z ul. Chartowo zawężona zostanie do dwóch pasów, prawy służyć będzie do jazdy w prawo oraz na wprost, pas lewy będzie wyłącznie lewoskrętem.

Ruch pieszy pomiędzy ul. Bobrzańską, a Wiatraczną skierowany zostanie na stronę północną ulic Chartowo oraz Żegrze.

Jednocześnie od wysokości ul. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Kurlandzką ulica Żegrze zostanie zwężona do jednego pasa (wyłączenie lewego pasa w kierunku ronda Żegrze), z wyjątkiem obszarów na których zlokalizowane zostaną przystanki autobusowe.

Organizacja ruchu będzie obowiązywała do połowy kwietnia br.

Zmiany w komunikacji miejskiej tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *