Od dziś zmiany w rejonie skrzyżowań ulic Bobrzańskiej, Wiatracznej, Żegrze i Chartowo.

W poniedziałek i wtorek (8 i 9 lipca), kierowcy nie będą mogli skorzystać z prawoskrętu z ul. Chartowo w ul. Wiatraczną i zostaną poprowadzeni objazdem przez ul. Piaśnicką i Inflancką do ronda Rataje.

Dojazd do południowej części ul. Chartowo będzie możliwy przez tymczasową jezdnię, na której będzie można zawracać. Dodatkowo ul. Piłsudskiego poprowadzony zostanie objazd do ronda Rataje, a ul. Bobrzańską do osiedla Żegrze.

Kolejna modyfikacja organizacji ruchu na tym skrzyżowaniu czeka kierowców w środę, 10 lipca, kiedy wyłączona z ruchu zostanie północna część skrzyżowania ul. Bobrzańskiej z ul. Żegrze.

Kierowcy jadący ul. Chartowo w stronę ul. Żegrze zostaną poprowadzeni objazdem wytyczonym przez  prawoskręt w ul. Wiatraczną (zostanie tego dnia otwarty) i dalej ul. Inflancką lub przez ul. Piaśnicką i Inflancką.

Po południowej jezdni ulic Żegrze i Chartowo ruch będzie się odbywał jednym pasem. Jadący ul. Żegrze kierowcy będą mogli dojechać do ul. Wiatracznej korzystając z możliwości zawrócenia na skrzyżowaniu ul. Chartowo i Piaśnickiej.

Kierowcy proszeni są o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac i zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

 

Zmiany w komunikacji publicznej:

W komunikacji autobusowej zmiany obowiązujące od nocy z 9 na 10 lipca (wtorek/środa) będą dotyczyć linii numer: T1, 155, 162, 166, 196, 238 i 245.

Linia T1

RONDO STAROŁĘKA – Hetmańska – Żegrze – Chartowo – Piaśnicka – ORLE GNIAZDO – Piaśnicka – Inflancka – Żegrze – Hetmańska – RONDO STAROŁĘKA

Linia okólna

Linie nr 155 i 166

RONDO RATAJE -… – Inflancka – Piaśnicka – Chartowo -… – ZALASEWO/ZIELINIEC

Powrót bez zmian

Linie nr 162 i 196

RONDO RATAJE -… – Inflancka – Żegrze – Bobrzańska – Krzywoustego -… – KRZESINY -… – RONDO RATAJE

Odcinek Krzesiny – Rondo Rataje bez zmian

Linia nr 238

SZWAJCARSKA SZPITAL/FRANOWO -… – Kurlandzka – Inflancka -… – RONDO KAPONIERA

Powrót bez zmian

Linia nr 245

STAROŁĘKA – Forteczna – Obodrzycka – Kurlandzka – Piaśnicka – Chartowo – Dymka -… – MOGILEŃSKA

Na trasach objazdowych autobusy zatrzymują się na wszystkich przystankach.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *