W poniedziałek, 8 czerwca, rozpocznie się kolejny etap budowy nowej trasy tramwajowej prowadzącej od ronda Żegrze do osiedla na ul. Falistej.

Od tego samego dnia w tym rejonie obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu.

Dla mieszkańców osiedla przy ul. Falistej oraz części firm działających w tym rejonie otwarty zostanie zjazd z ronda Żegrze w kierunku osiedla oraz wlot na rondo Żegrze z ul. Unii Lubelskiej. Ruch tranzytowy w dalszym ciągu będzie się odbywał dotychczasowym objazdem, przez ulice Żegrze, Kurlandzką i Obodrzycką – przekazują Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Piesi i rowerzyści będą mogli poruszać się po południowo-wschodniej stronie ulicy. Za pętlą otwarte zostanie nowe przejście dla pieszych.

8 czerwca drogowcy rozpoczną zasadnicze prace na odcinku ul. Unii Lubelskiej od ul. Falistej do ul. Obodrzyckiej. W związku z tym ten fragment zostanie wyłączony z ruchu, a dojazd do usytuowanej w tym rejonie myjni samochodowej będzie możliwy wyłącznie nowym, tymczasowym zjazdem z ul. Obodrzyckiej – informuje PIM

Obecnie na placu budowy powstaje nawierzchnia jezdni dla autobusów, chodniki i drogi rowerowe, trwa montaż monitoringu oraz elementów małej architektury.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *