W piątek 19 czerwca Nowe i Stare zoo otwierają się ponownie.

Ogrody będą otwarte w godzinach od 9:00-19:00. – Otwieramy dla Gości dom naszych zwierząt pełni obaw – wiemy z innych ogrodów zoologicznych na świecie o potwierdzonych przypadkach zakażeń obecnym wirusem SARS-Cov-2 u zwierząt, a Powiatowy Lekarz Weterynarii w Poznaniu wydał wytyczne sanitarno-weterynaryjne na tę okoliczność. – informuje Małgorzata Chodyła rzecznik prasowy ogrodu zoologicznego w Poznaniu.  Dlatego zoo wprowadziło dodatkowy Regulamin Zwiedzania na czas pandemii.

Najważniejsza informacja to taka, że dorosłych obowiązuje nakaz noszenia maseczek i rękawiczek jednorazowych. – Zdajemy sobie sprawę, że noszenie maseczek i rękawiczek w ciepłe letnie dni to dyskomfort – sami pracujemy w ten sposób przy zwierzętach od kilku miesięcy. Nie wiemy, czy zoo będą odwiedzać tłumy Gości, jak zwykle o tej porze roku (nawet 10 tys osób dziennie) czy też z obawy o swoje zdrowie i bezpieczeństwo Odwiedzających nas będzie znacznie mniej. Zrezygnujemy z tych obostrzeń, kiedy tylko będzie to możliwe. – informuje Chodyła.

Bilety do Nowego Zoo będzie można kupić online na stronie zoo.poznan.pl lub Bilety24.pl lub w biletomatach (3 biletomaty bezgotówkowe, płatność tylko kartą płatniczą) przed wejściem do Nowego Zoo.

Kasa będzie czynna tylko by wydawać bezpłatne wejściówki do Kart Rocznych.

W Nowym Zoo kursować będzie bezpłatna kolejka (ograniczona liczba miejsc, co druga ławeczka) po każdym kursie klamki będą dezynfekowane.
W związku z otwarciem zoo 19.06 kursowanie rozpocznie też kolejka Maltanka (ograniczona liczba miejsc, obowiązują maseczki)

W Nowym Zoo część ekspozycji będzie nieczynna. Zamknięte będą:
– ogródek dziecięcy,
– pawilon zwierząt nocnych
– dział zwierząt drapieżnych (manule, koty amurskie, surykatki, karakale)
– domek niedźwiedzi (niedźwiedzie będą widoczne na wybiegach)
– chata tygrysa
– budynek słoniarni (słonie widoczne na wybiegu)

W Starym Zoo zostanie udostępniona tylko część parkowa zoo (bez dostępu do wybiegów zwierząt). Na terenie Starego Zoo będzie udostępniona toaleta zastępcza. Pawilon Zwierząt Zmiennocieplnych pozostaje nieczynny.

Punkty gastronomiczne na terenie Nowego i Starego Zoo będą pracować na zasadach określonych w rozporządzeniach dotyczących gastronomii.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *