Aktualności

Basen Rataje jeszcze później

Pływalnia „Kryta” na osiedlu Piastowskim ma być postawiona na nowo najszybciej w 2019 roku. Prace rozbiórkowe mogą zacząć się dopiero, gdy zostanie wyłoniony wykonawca. Przetarg ma zostać ogłoszony w listopadzie. To oznacza, że najszybciej prace mogłyby się rozpocząć w styczniu 2018 roku.

Czytaj dalej

Strajk oświaty na Ratajach

Do ogólnopolskiego strajku szkolnego dołączyły również ratajskie szkoły. W Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 4 na osiedlu Czecha ponad tysiąc uczniów nie miało dziś lekcji. W kilku innych placówkach, gdzie strajkowała część grona nauczycielskiego, lekcje się odbywały. Czytaj dalej

Utrudnienia na Starym Żegrzu

Do piątku 24 marca mieszkańcy osiedla Stare Żegrze muszą liczyć się z utrudnieniami w przejeździe ulicą Piłsudskiego. Na odcinku biegnącym wewnątrz osiedla prace prowadzi Veolia. Są tu likwidowane stare kotłownie należące do Spółdzielni mieszkaniowej osiedle Młodych. Dostawca energii cieplnej ma w zamian doprowadzić osiem węzłów cieplnych. Do piątku 17 marca z ulicy mają zniknąć wykopy, potem będzie rekonstruowana nawierzchnia ulicy.

Stan wody w Warcie stabilny

Budowa Wartostrady na odcinku od okolic mostu Mieszka do mostu Świętego Rocha w najbliższych dniach nadal będzie wstrzymana. To efekt wysokiego stanu wody w Warcie. W korycie wykonanym pod przyszłą trasę pieszo-rowerową pojawiła się woda. Punkt pomiaru przy moście Świętego Rocha wskazuje niespełna 348 cm. Czytaj dalej

Ścieżka budowlana ścieżką rowerową?

Na Ratajach nic nie może się zmarnować. Nawet droga tymczasowa. Ścieżka budowlana, która wiedzie od ulicy Inflanckiej do Centrum Handlowego Posnania wzdłuż estakady katowickiej była wykorzystywana podczas budowy galerii. Dziś już nikt z niej nie korzysta. Miała zostać zlikwidowana, radny Adam Pawlik chce, aby została przekształcona w pieszo-rowerową.

Czytaj dalej